Hafıza Teknikleri Eğitmenlik Sertifika Programı [Kocaeli Üniversitesi]

Hafıza Teknikleri Eğitmenlik Sertifika Programı [Kocaeli Üniversitesi]

Mücahit Aköz

Türkiye Hafıza Şampiyonu Mücahit Aköz önderliğinde

Hafıza Teknikleri Eğitmeni olun !


Programa katılanlara Etkili Hafıza Teknikleri - Bilgisayar Programı Hediye Edilecektir.HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI


Bu eğitim, Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (KOÜ-UZEM) işbirliği ile düzenlenmektedir.
Eğitime Son Başvuru Tarihi : 18 Ocak 2019 Cuma Saat 23:59


Eğitim Tarihleri : 19 Ocak  - 19 Şubat 2019 (30 gün)


Katılımcı Sayısı : 25 kişi


Eğitim Türü : Uzaktan Eğitim ile internet üzerinden video ders


Sınav Tarihi : Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.


Belgelendirme : Sertifika, Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi onaylı verilecektir.Eğitimin Amacı


Eğitim programında hafızayı etkin kullanma yöntem ve sistemini öğrenciye öğretebilecek teknikleri kursiyere uygulatmaktır. Bu sayede öğrenci hafızasını ve beynini daha etkin kullanmakta ve bunun bir neticesi olarak okulunda ve işinde çok daha başarılı olmaktadır.Eğitim Süresi ve Şekli


Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait  videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Kimler Katılabilir?


 • Özel ders veren öğretmenler,
 • Yeni mezun öğretmenler,
 • Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,
 • İş yerinde daha başarılı olmak isteyenler,
 • Toplantılarda ve iş yaşamında etkili olmak isteyen üst düzey yöneticiler,
 • Hafıza Teknikleri Eğitmenliği yapmak isteyenler,
 • Hafızasını güçlendirmek isteyen herkes katılabilir,


Başvuru Tarihi


Eğitime son başvuru tarihi sitede geri sayım aracında "Başvuru Bitimine Kalan Süre” şeklinde gösterilmektedir. Bu süre bitmeden önce eğitime başvurulması gerekir.


Sınav


Kursiyerin, sertifikaya hak kazanabilmesi için eğitim sonunda yapılacak sınavdan en az 50 puan alması gerekir Sertifika sınavı yine internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır. Sınavda başarısız olan kursiyerlere ücretsiz sınav hakkı verilmektedir. Kursiyer sınavını 30 gün içerisinde vermelidir. Sınav dönemi bittikten sonra kursiyerin sertifikası hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiği adrese bir ay içerisinde kargo ile gönderilir.

Gönderilecek sertifika bir katılım belgesi değil, üniversite onaylı eğitim başarı sertifikasıdır.

Eğitim Satınalma ve Eğitime Başlama Süreci


Kursiyer, internet sitemizden başvurusunu ve ödemesini yapar (başvuru esnasında kredi kartı ile tek çekim veya anlaşmalı kartlar ile taksitle yapabilir. Ya da internet sitemizden başvurusunu yaptıktan sonra eğitim ödemesini banka havalesi, EFT ve ATM yöntemleriyle yapabilir)

Kursiyer başvuru ve ödemesini yaptıktan sonra "Başvurunuz Onaylanmıştır" başlıklı bir e-posta gönderilir.  Eğitim tarihleri, kullanıcı adı ve şifre ise kursiyerin cep telefonuna SMS mesajı ile eğitimin başladığı gün gönderilir Kursiyer uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitimini tamamlar ve sertifika sınavına girer. Ardından, sertifikası adresine kargo ile gönderilir. (Sertifikanın yanı sıra not döküm belgesi de gönderilir.)


Programdan Bazı Başlıklar

 • Hafıza Nedir?
 • Nasıl öğreniriz?
 • Beynimiz ve işleyişi,
 • Hafızanın işleyişi,
 • Hafıza Türleri,
 • Etkin Hafıza Sistemleri,
 • Diğer teknikler ve modeller..

Örnek Ders Videosu

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

SERTİFİKASYON SÜRECİ

 1. İnternetten kayıt ve ödeme sonrasında Uzaktan Eğitim sistemine giriş bilgileriniz verilir.

 2. Sisteme kayıt olduğunuz eğitim programıyla ilgili 30 gün içerisinde eğitim ve uygulama videolarını izlemelisiniz.

 3. Her eğitim videosu sonrasında kaynakları inceleyebilir ve okuyabilirsiniz.

 4. Tüm eğitim videoları bittikten sonra internet ortamında 25 soruluk sınava girebilirsiniz. Sınavdan en az 50 puan almalısınız.

 5. Bu süre içerisinde forum sayfasından veya düzenlenen uzaktan canlı derslere katılıp eğitmene soru sorabilir ve eksiklerinizi giderebilirsiniz.

 6. Sınavını başarıyla tamamlayanlara 1 ay içerisinde Üniversite onaylı sertifikaları ücretsiz kargo ile adreslerine gönderilir.

   

  Proje Gerektiren Eğitimler için : (Yaratıcı Drama, Zeka ve Dikkat Testleri vb.)

 7. Videolar ve sınav bittikten sonra bazı eğitimlerimiz  proje ödevi gerektirmektedir. Projenin nasıl hazırlanacağı eğitim sitesinde açıklanmaktadır. Projenizi yazıp yine eğitim gördüğünüz sayfadan sisteme yüklüyorsunuz. Bu uygulamadan sonra Üniversite onaylı sertifikanız 1 ay içerisinde adresinize gönderilir.

 8. Bazı eğitimlerimiz için Ankara genel merkezde ve internetten açıklanan farklı illerde workshop (uygulama günleri) düzenlenmektedir. Bu uygulama günlerini Etkinlik Takvimimiz'den takip edebilirsiniz.

Mücahit Aköz

Türkiye Hafıza Şampiyonu

 

Tebeşir tozunu bolca yiyen ve dönem ödevini yapmak için kütüphaneye giden son neslin bir ferdi olarak ’92 Eylül’ünde doğdu. ‘Merhaba’ dediği dünya o kadar hızlı dönüşüyordu ki, tebeşir yerine akıllı tahtaya, kitap yerine akıllı telefona aşina olmaya başlaması erken çocukluk döneminin kaçınılmaz bir sonucuydu.

 

Her şeyin fazlasıyla mekanikleşmeye başladığı, merak ve ilginin yerini kuru ve şuursuz ezberin aldığı bir öğretim anlayışından mıdır bilinmez; “öğrenmeyi öğrenme” kavramını ilk duyduğunda hem kendisinin hem de yaşadığı dünyanın ihtiyacı olan şeyin ne olduğuna dair güçlü bir inanç beslemeye başladı. Bu, insanın kendi beynini ve sahip olduğu potansiyeli keşfetmesinin gerekliliğiydi.

 

Özellikle hafıza geliştirme alanına büyük ilgi duydu. Bu ilgisinin sonucu olarak Türkiye Hafıza Şampiyonlukları elde etti. Dünya Hafıza Şampiyonalarında Türkiye’yi uzun bir aradan sonra temsil eden tek yarışmacı oldu. Bu alanda yetkin bir eğitimci olabilmek adına Bangkok, Tokyo ve Londra’da gerçekleştirilen uluslararası eğitimlere katıldı. Mücahit Aköz, şu anda ThinkBuzan Türkiye Resmi Temsilcisi ve en yetkili eğitmeni konumundadır.

 

İlk kitabı “Şampiyon Yapan Düşünce Haritaları” ile 2011 yılında okuyucuyla buluştu. Takip eden 2012 yılı Mayıs ayında ise ikinci kitabı olan ve temel hafıza tekniklerini içeren “Akıllı Hafıza” yayımlandı. Değerli hocası Oğuz Saygın’ın “Bir hobinizi meslek haline getirin, sonra da hayatınız boyunca hiç çalışmayın.” sözünü uygulayarak en büyük hobisi olan öğretmeyi, tutkuyla harmanlayıp 2015 yılında “Ceviz İnovatif Eğitim” markasını hayata geçirdi.

 

Gönlünde yatan bir tutkusu var ki o da Türk Milli Eğitim Sistemi’nin yenilikçi ve beyin dostu yeni yaklaşımların rehberliğinde revize edilmesine katkıda bulunmaktır. Çünkü inanıyor ki; öğrenmeyi öğrenmek, diğer her şeyi öğrenmekten daha mühim ve önceliklidir.

<?php echo "test"; ?>

İngilizce Sertifika ne işe yarar ?

 

Eğer yurtdışında sertifikanızı kullanmak isterseniz, Türkçe sertifikayı yeminli tercümana ücret karşılığında tercüme ettirip, noter onaylı aslı gibidir yapmanız istenir ki bu işlemler çok daha masraflı olur. Bunun için dilerseniz eğitiminiz sonunda Türkçe sertifikanızın birebir İngilizce onaylı olanını da ilave ücret farkıyla alabilirsiniz.

 

Not: İngilizce Sertifika sadece eğitim sonunda alacağınız ilave belge içindir. Yoksa eğitim içeriği ve eğitim dili değişmiyor. Eğitim dilimiz Türkçe'dir.

 

İngilizce Sertifika Örneği

 

 • 1.000,00₺
 • Vergiler Hariç: 925,93₺

Mevcut Seçenekler:

WHATSAPP

Etiketler: Uzaktan eğitim, üniversite onaylı, hafıza teknikleri, eğitmenlik, sertifika programı